Pre horúčavy a zvýšený ozón platia v Paríži dopravné obmedzenia

Eiffelova veža. Foto: TASR/AP

Paríž/Zürich 6. augusta (TASR) - Automobilová doprava v regióne francúzskej metropoly Paríž je v dôsledku zvýšenej koncentrácie ozónu v ovzduší pre pretrvávajúce horúčavy obmedzená, informovala v pondelok agentúra DPA.

Obmedzenia sa týkajú predovšetkým ovzdušiu škodlivých dopravných prostriedkov, ktoré nemôžu premávať do pásma ohraničeného diaľničným uzlom A86, uviedla miestna policajná prefektúra. Opatrenia preto zasiahli celé mesto Paríž a niekoľko predmestí.

V celom regióne francúzskeho hlavného mesta boli medzitým znížené rýchlostné limity. Na diaľniciach s rýchlostným limitom 130 kilometrov za hodinu sa tak môže jazdiť maximálnou rýchlosťou 110 km/h.

Niektoré obmedzenia začali platiť už v priebehu júla. Región Paríža i ďalšie časti krajiny v súčasnosti sužujú veľké horúčavy.

Vlna horúčav obmedzuje aj činnosť švajčiarskej armády, píše DPA. v dôsledku mimoriadne vysokých teplôt totiž musí prehodnotiť plánovanie presunov ťažkej techniky po zmäknutom asfalte, uviedol armádny hovorca Daniel Reist. Presuny sa uskutočňujú prevažne v noci.

Vzhľadom na horúčavy sa aj pochody a ďalšie fyzicky namáhavé aktivity vojakov presúvajú na skoré ranné alebo neskoré večerné hodiny. Platí aj pitný režim, na ktorý sú povinní dohliadať vedúci predstavitelia, a kontrolovať, či vojaci prijímajú dostatok tekutín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.