Dôvera investorov v ekonomiku eurozóny sa zvýšila nad očakávania

Kľúčový nemecký index Dax. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 6. augusta (TASR) - Dôvera investorov v ekonomiku eurozóny sa zlepšila aj v auguste a dosiahla najvyššiu úroveň za posledné tri mesiace. Prispeli k tomu najmä signály zmiernenia napätia v obchodných vzťahoch medzi Európskou úniou a USA. Ukázal to v pondelok zverejnený prieskum ekonomického inštitútu Sentix.

Index dôvery investorov vzrástol v auguste na 14,7 bodu z 12,1 bodu v predchádzajúcom mesiaci. To je najvyššia hodnota od júna, keď index zaznamenal medzimesačné zhoršenie na 9,3 bodu, čo predstavovalo vyše 1,5-ročné minimum. Augustový výsledok je okrem toho lepší aj v porovnaní s očakávaniami ekonómov, ktorí počítali s rastom indexu na 13,4 bodu.

V rámci hlavného indexu sa zlepšili oba sledované podindexy. Čiastkový index súčasnej ekonomickej situácie sa zvýšil z 36,8 bodu v júli na 37,3 bodu a podindex očakávaní sa zlepšil z -10 na -5,8 bodu.

Zlepšili sa aj nálady investorov v Nemecku, najväčšej ekonomike eurozóny. Ako Sentix uviedol, index dôvery nemeckých investorov dosiahol v auguste 20,4 bodu oproti 16,2 bodu v júli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.