Bezpečnostné zložky v Indii zabili v prestrelke najmenej 14 maoistov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Naí Dillí 6. augusta (TASR) - Najmenej 14 maoistických povstalcov prišlo v pondelok o život v boji s bezpečnostnými silami v indickom štáte Čhattísgarh.

K prestrelke došlo v okrese Sukmá, ktorý je jednou zo známych bášt maoistov v tomto štáte. "Štrnásť maoistov sme neutralizovali v lesoch Sukmy pri mohutnej operácii, ktorú sme spustili po tom, ako sme dostali spravodajské informácie o prítomnosti povstalcov v oblasti," uviedol jeden z miestnych policajných predstaviteľov s tým, že v radoch bezpečnostných zložiek nedošlo k obetiam na životoch.

Podľa mediálnych správ sa na zúrivej prestrelke s políciou a polovojenskými zložkami zúčastnilo viac ako 200 maoistov. Po tých, čo ušli, spustili pátranie. V oblasti objavili množstvo zbraní vrátane útočných pušiek. Polícia podľa agentúry DPA uviedla, že ide o jeden z najvýznamnejších úspechov v boji proti maoistickým bojovníkov v tomto štáte.

Maoisti, ktorí odmietajú parlamentnú demokraciu, tvrdia, že cieľom ich ozbrojeného povstania je vydobyť práva pre chudobných a marginalizovaných ľudí.

Podľa štatistík zahynulo od roku 2005 v súvislosti s maoistickým povstaním v Indii viac ako 7910 ľudí vrátane civilistov, militantov a príslušníkov bezpečnostných síl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.