Výrobca krémov Nivea zvýšil v 1. polroku tržby na vyše 3,6 mld. eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hamburg 7. augusta (TASR) - Nemecká spoločnosť Beiersdorf, ktorá je známa výrobou krémov Nivea, oznámila za 1. polrok rast zisku pred úrokmi a zdanením o viac než 4 %. Tržby vzrástli o necelé 3 %, ich rast však do veľkej miery ovplyvnili nepriaznivé kurzové vplyvy. Bez ich započítania dosiahol rast tržieb takmer 8 % a prekonal očakávania trhov.

Zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) za prvých šesť mesiacov dosiahol 585 miliónov eur. V rovnakom období predchádzajúceho roka predstavoval zisk 561 miliónov eur.

Tržby spoločnosti vzrástli o 2,8 % na 3,61 miliardy eur, keď výsledok ovplyvnil najmä silný kurz eura. Na organickej báze, teda bez započítania kurzových vplyvov a akvizícií, dosiahol rast tržieb 7,7 %. V tomto prípade tak prekonali očakávania analytikov, ktorí počítali s organickým rastom na úrovni 7 %.

K výsledku v tržbách prispeli ako divízia spotrebného tovaru, do ktorej patrí aj výroba krémov a deodorantov Nivea, tak aj divízia Tesa, ktorá vyrába lepidlá a lepiace pásky pre domácnosti a firmy.

Kľúčová značka Nivea zaznamenala rast tržieb o 3,5 %, keď ju potiahol najmä 2. kvartál. Tržby v divízii Tesa sa v 1. polroku zvýšili o 10,6 % a opäť ich podporil vývoj v 2. kvartáli. K rastu prispel najmä zvýšený dopyt po týchto produktoch na amerických trhoch. Spomínaná divízia sa na celkových tržbách firmy Beiersdorf podieľa približne pätinou.

Čo sa týka výhľadu v oblasti tržieb na celý rok, Beiersdorf svoju prognózu mierne zlepšil. Najnovšie firma očakáva, že tržby vzrastú v tomto roku o 5 %. Pôvodne počítala s ich rastom o 4 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.