Zisk Deutsche Post DHL v 2. kvartáli klesol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 7. augusta (TASR) - Zisk nemeckej Deutsche Post DHL, ktorá je najväčšou európskou poštovou a doručovateľskou spoločnosťou, v 2. štvrťroku 2018 klesol a zaostal za odhadmi analytikov. Dôvodom boli problémy jej poštovej divízie, aj divízie eCommerce a divízie balíkov.

Čistý zisk Deutsche Post, ktorá prevádzkuje aj zásielkovú službu DHL, za tri mesiace do konca júna 2018 klesol na 516 miliónov eur zo 602 miliónov eur pred rokom.

Tržby spoločnosti sa mierne zvýšili na 15,03 miliardy eur z vlaňajších 14,81 miliardy eur aj napriek nepriaznivým výkyvom menových kurzov.

Zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) sa v 2. kvartáli znížil o približne 11 % na 477 miliónov eur.

Analytici, ktorých oslovila agentúra FactSet, predpovedali Deutsche Post DHL v sledovanom období EBIT vo výške 760 miliónov eur a tržby 14,92 miliardy eur.

Deutsche Post pripísala nižšie zisky vyšším nákladom na dopravu a zamestnancov.

V júni spoločnosť vydala varovanie ohľadne zisku a predstavila rad opatrení zameraných na zvýšenie produktivity a zníženie nákladov.

Skupina potvrdila svoj revidovaný cieľ pre EBIT za celý rok vo výške 3,2 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.