Kladivárka Hrašnová na ME v kvalifikácii len 66,37 m. Čaká na ortieľ

Na archívnej snímke slovenská kladivárka Martina Hrašnová. Foto: TASR/AP

Berlín 10. augusta (TASR) - Slovenská kladivárka Martina Hrašnová na ME atlétov v Berlíne hodila v kvalifikácii len 66,37 m, v A-skupine skončila siedma a musela čakať, ako dopadne B-skupina (štart 11.30) a či skončí v postupovej finálovej dvanástke.

Hrašnová pôsobila v kruhu koncentrovane a prvým pokusom by aj prehodila limit na priamy postup 70,00 m, no kladivo dopadlo mimo výseč. V A-skupine kladivárky len pomaly zapisovali výkony a v 1. sérii až osem malo neplatné pokusy.

Druhý pokus Hrašnovej bol technicky nevydarený, neplatný a vznikla zápletka, ktorá vyvolala nečakané napätie. Dramatickú hru nervov, rovnakú, ako mal v kvalifikácii kladivárov aj Marcel Lomnický, síce zvládla Hrašnová aspoň so 66,37, no ťažko mohla postúpiť s takýmto výkonom. V skupine, v ktorej len dve prehodili 70,00, skončila siedma a musela čakať na výsledky druhej skupiny s teoretickou možnosťou, že zostane v postupovej dvanástke.

Výsledky kvalifikácie

kladivo ženy:

A-skupina:

1. Hanna Malyšiková (Biel.) 72,39
2. Joanna Fiodorowová (Poľ.) 71,46
... 7. Martina HRAŠNOVÁ (SR) 66,37

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.