Analýza: V SR od začiatku roka vzniklo viac nových firiem ako vlani

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Bratislava 11. augusta (TASR) - Podnikatelia od začiatku tohto roka založili na Slovensku viac firiem ako vlani. Aktuálne celkovo podniká 11.077 nových firiem, čo je o 61 spoločností viac, ako ich vzniklo v minulom roku. Vyplýva to z najnovších údajov poradenskej spoločnosti Bisnode.

Počet novovzniknutých firiem by sa mohol v tomto roku ešte zvýšiť, dôvodom je rast slovenskej ekonomiky. "Slovenskej ekonomike sa dobre darí, čo potvrdzujú aj čísla z našich medziročných porovnaní. Hoci sme v prvých troch mesiacoch zaznamenali mierny pokles pri novovzniknutých firmách, k prvému polroku tieto čísla narástli a prekonali vlaňajšie výsledky. Môžeme tak povedať, že slovenská ekonomika je na vrchole a je predpoklad, že podnikatelia do konca tohto roka založia viac spoločností ako vlani, kedy sme zaznamenali rekord," priblížila analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Podľa detailnej analýzy Bisnode založili podnikatelia minulý rok 20.028 firiem, pričom k 1. polroku 2017 ich bolo 11.016. Dáta z prvého polroka tohto roka hovoria o vzniku 11.077 nových podnikov, z toho 10.968 spoločností s ručením obmedzeným a 109 akciových spoločností.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí celkovo 267.122 firiem, z toho 259.654 spoločností s ručením obmedzeným a 7468 akciových spoločností. Najviac nových firiem vzniklo v Bratislavskom kraji (3561) a najmenej v Trenčianskom kraji (815).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.