Slovensko pošle do irackého Mósulu humanitárnu pomoc

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bagdad/Bratislava 13. augusta (TASR) - Slovensko pošle do mesta Mósul v Iraku humanitárnu pomoc vo výške viac ako 212.000 eur. V oblasti trpia núdzou a nedostupnosťou zdravotníckej starostlivosti takmer dva milióny ľudí. Konvoj s pomocou vyrazí v stredu (15.8.) z logistickej základne Ministerstva vnútra (MV) SR.

"Slovensko posiela do zdevastovanej oblasti zdravotnícke prístroje pre anestéziológov a servoventilátory slovenského výrobcu, spacie vaky, uteráky, prikrývky a postele zo zásob MV SR. Do humanitárnej pomoci sa zapája aj súkromný sektor hračkami, obuvou a oblečením," informoval tlačový odbor rezortu diplomacie. Materiálna pomoc sa v Mósule rozdelí do štyroch nemocníc.

Projekt humanitárnej pomoci pre Irak Slovensko dlhodobo realizuje v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ktorá v Iraku pomáha s obnovou zdravotníckeho systému a zabezpečuje distribúciu. Jej zástupca Martin Kuruc sa spolu s ministerkou vnútra Denisou Sakovou a štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Lukášom Parízkom zúčastní aj na odchode kamiónov do Mósulu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.