Kolapsov z tepla ubudlo, záchranári ošetrili 55 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 18. augusta (TASR) – Počet kolapsov z tepla sa v piatok (17.8.) v porovnaní so štvrtkom (16.8) znížil. Zdravotnícki záchranári pomáhali po celom Slovensku v dôsledku vysokých teplôt 55 ľuďom. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

"Najviac výjazdov sme zaznamenali v Prešovskom kraji, v ktorom malo zdravotné ťažkosti v dôsledku horúčav 13 pacientov, najmenej v Trenčianskom kraji, kde potrebovali pomoc traja pacienti. V Košickom kraji to bolo 11 ľudí, v Žilinskom osem, v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji po šesť a Bratislavskom aj Trnavskom kraji si teploty vyžiadali ošetrenie štyroch ľudí," spresnila Krčová.

Záchranári sústavne apelujú na ľudí, aby sa počas horúčav zdržiavali v interiéri, dodržiavali dostatočný pitný režim a nezabúdali na deti, seniorov a pacientov. Tekutiny treba dopĺňať priebežne počas celého dňa a nečakať na pocit smädu.

Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta treba ochladzovať a podávať mu tekutiny po malých dúškoch. V prípade zhoršenia zdravotného stavu treba kontaktovať tiesňovú linku 155, na ktorej operátor poradí, ako ďalej postupovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.