A. Záborská: Sloboda je dar, vážme si ju

Anna Záborská, archívna snímka. Foto: TASR/Jozef Ďurník

Bojnice 21. augusta (TASR) - Sloboda je dar, vážme si ju. Na margo polstoročia od začiatku invázie vojsk do Československa to v utorok uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská (KDH).

"Napriek piatim desiatkam rokov, ktoré odvtedy uplynuli, mám tie dni pred očami, akoby to bolo včera. Táto živá spomienka mi pripomína, že sloboda, ktorú sme znovuzískali po odchode sovietskych vojsk, nie je samozrejmosť. Je draho vykúpená životmi desiatok obetí a utrpením tisícov nespravodlivo väznených. Vážme si ju a nikdy nezabudnime," zdôraznila Záborská.

Slovenská europoslankyňa sa v utorok ráno zúčastnila svätej omše v Kostole svätého Martina v Bojniciach, ktorá bola poďakovaním za dar znovuzískanej slobody. Po omši spolu s Politickými väzňami - Zväzom protikomunistického odboja navštívila starý bojnický cintorín, kde sa konal pietny akt pri hrobe Stanislava Siváka, ktorého smrteľne zasiahla odrazená guľka, keď sa snažil pomôcť Danke Košanovej pred Bratislavskou univerzitou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.