Lukostrelci SR na ME v Plzni so zlatom v mixe, bronz Pavlíka

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Plzeň 22. augusta (TASR) - Majstrovstvá Európy zdravotne znevýhodnených lukostrelcov v Plzni priniesli slovenskej výprave dve medailové umiestnenia. Titul kontinentálnych šampiónov si v súťaži mix tímov vybojovala dvojica Marcel Pavlík a Diana Paščenkovová, Pavlík pridal aj bronz v súťaži jednotlivcov.

Členovia lukostreleckého klubu MŠK Kežmarok Pavlík s Paščenkovovou uspeli v dramatickom finálovom stretnutí proti britskej dvojici. Finále sa skončili nerozhodne 150:150, v rozstrele zvíťazili slovenskí reprezentanti 20:19. Okrem Britov nechali za sebou aj také tímy, ako sú Taliansko, Rusko, Turecko, Švédsko, Česko či Ukrajina.

"Všetko záležalo na výkone Diany, lebo Marcel išiel celé majstrovstvá na 100 percent. K zlatu v mix tíme pridal ešte bronz zo súťaže jednotlivcov v Compound Open, keď v malom finále zdolal Brita Stubsa 142:136. Z kvalifikácie išiel do eliminácie z prvého miesta, ktoré obsadil so ziskom 681 bodov," uviedol pre web Slovenského paralympijského výboru (SPV) reprezentačný tréner Vladimír Majerčák.

"Žiaľ, našim ďalším dvom kladkáčom, Petrovi Kinikovi a Mariánovi Marečákovi, sa na tomto vrcholnom podujatí nedarilo. Marián skončil v kvalifikácii so 661 bodmi na 11. mieste a následne vypadol pre banálnu chybu zameriavača už v prvom kole s Francúzom Pereirom 132:140. Peter Kinik bol v kvalifikácii 25. so 639 bodmi a dostal v prvej eliminácii silného Taliana Cancelliho, s ktorým prehral 137:144. Na druhej strane, Diana Paščenkovová svedomitým prístupom a talentom svoju úlohu v mixe zvládla bravúrne. Vo finálovom súboji slovenský tím na plzenskom Námestí republiky pred kamerami Ianseo porazil Britov po remíze 150:150 až rozstrelom, keď obaja naši dali 10+10 a súper 9+10. Prvá medaila v mixe tak zásluhou Diany a Marcela putovala na Slovensko," pokračoval Majerčák.

V súťaži mužských družstiev vybojovala trojica lukostrelcov Peter Kinik, Marián Marečák a Marcel Pavlík štvrté miesto. "Smerom k Tokiu 2020 nás čaká ešte veľa práce. V júni 2019 budeme na MS v Holandsku bojovať o prvé miestenky na PH 2020. Ja verím, že ani na týchto hrách lukostreľba chýbať nebude," dodal Majerčák pre spv.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.