Modernú Trnavu si možno prezrieť s architektom na bicykli

Trnava, ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 25. augusta (TASR) – Spoznávať Trnavu s architektom na bicykli možno v sobotu od 16. hodiny. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism nadviazala na vlaňajší úspešný projekt a s architektom Miroslavom Beňákom záujemcom sprostredkúva poznatky o industriálnych stavbách, ktoré popri množstve historických budov v Trnave zostávajú na okraji záujmu.

Zraz je pri mestskej veži. Pokračovanie cykloprehliadok sa uskutoční ešte 15. a 22. septembra. Tá aktuálna bude na tému Po cestách trnavského industriálu. "Architektúra z obdobia, keď mesto prekročilo svoje stredoveké hradby, čoraz viac fascinuje nielen odborníkov, ale aj bežných ľudí. Účastníci cykloprehliadky uvidia najvýznamnejšie industriálne stavby, ktoré naštartovali rast mesta, ako aj zaujímavé urbanistické riešenia, sídliská či rozporuplno vnímané zásahy socialistických architektov v centre mesta," uviedol k projektu Beňák.

Septembrové prehliadky sa uskutočnia počas Európskeho týždňa mobility a Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Prvá bude s názvom Ako melie moderna a druhá Architektonické esá v Trnave.

Zúčastniť sa na cykloprehliadke možno nielen na vlastnom bicykli. V Trnave sa rozbieha systém zdieľaných bicyklov, preto tohtoročnou novinkou je možnosť zapožičania si elektrobicykla v rámci mestského projektu Arboria bike. Na prehliadku si treba vyhradiť zhruba dve hodiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.