Objem úverov na bývanie na konci júla dosiahol 26,2 miliardy eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 1. septembra (TASR) - Objem úverov na bývanie na konci júla tohto roka dosiahol 26,2 miliardy eur. Medziročne objem úverov vzrástol o 2,6 miliardy eur, medzimesačne sa však znížil o 48,3 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia na konci siedmeho mesiaca tohto roka dosiahli úroveň 2,36 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Slovenský regulátor od začiatku roka upravil vykazovanie údajov o poskytnutých úveroch. Dôvodom je legislatívna zmena hypotekárneho bankovníctva a následné zmeny vo výkazníctve od začiatku tohto roka. Po novom tak nie sú k dispozícii časové rady o podkategóriách úverov na bývanie.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, kde predstavoval 27,85 %. Za ňou nasledovala VÚB s 20,62 % podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,23 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,94 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.