Za štyri dni riešili v Trenčianskom kraji 336 dopravných priestupkov

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Trenčín 4. septembra (TASR) – Takmer 340 dopravných priestupkov zistili v minulom týždni počas štyroch dní policajti na cestách okresov Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Prievidza a Partizánske v rámci spoločnej akcie poriadkovej a dopravnej polície. Jej dôvodom bol nárast počtu dopravných nehôd a usmrtených na krajských cestách.

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, na kontrolách sa počas rannej a popoludňajšej dopravnej špičky zúčastnilo 215 policajtov, ktorí zistili 336 dopravných priestupkov.

"Desať vodičov nesprávne predchádzalo, prípadne predchádzalo na mieste, kde je to zakázané, 149 vodičov prekročilo najvyššiu povolenú rýchlosť, 26 vodičov malo vozidlo v nevyhovujúcom technickom stave, 26 vodičov nepoužilo bezpečnostný pás, 29 vodičov počas vedenia používalo telefónny prístroj a dvaja nedali prednosť v jazde," priblížila Antalová s tým, že policajti zistili aj osem vodičov pod vplyvom alkoholu, u jedného z nich prekročila hranica jedno promile.

Od začiatku roka do konca augusta sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 859 dopravných nehôd, čo je o 47 viac, ako v rovnakom období minulého roka. Zomrelo pri nich 24 ľudí (medziročný nárast o päť).

"Polícia upozorňuje, že v súvislosti s pozitívnym ovplyvnením bezpečnosti cestnej premávky budú dopravné akcie podobného charakteru vykonávané kontinuálne do konca roku 2018," zdôraznila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.