VIDEO: Začal sa proces s Gejzom K., mal zastreliť svojho známeho

Ilustračné foto. Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 5. septembra (TASR) – Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava IV sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s dôchodcom Gejzom K., ktorý mal koncom januára tohto roku zastreliť svojho známeho, 75-ročného muža.

Prípad dozoruje Krajská prokuratúra v Bratislave. Podľa obžaloby mal Gejza K. strieľať pištoľou ČZ 1983, ktorú mal v legálnej držbe.

"Žiaden úmysel spôsobiť smrť pána Milana I. som nemal a ani som nemal úmysel ublížiť mu na zdraví. Bola tma a ja som nevedel, kto na mňa zaútočil," povedal na úvod procesu okrem iného obžalovaný Gejza K., ktorý odmietol uzatvoriť dohodu o vine a treste.

"Môj klient nepopiera, že použil zbraň, ale išlo o bezprostredné ohrozenie. Vzhľadom na to, že sa zhaslo svetlo, určite nechcel zastreliť poškodeného Milana I.," uviedol v stredu na pojednávaní obhajca obžalovaného Alexander Filo.

Polícia obvinila koncom januára 68-ročného muža, ktorý mal 25.1. spáchať vraždu v jednom z bytových domov na Ulici Milana Marečka v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Obvinený Gejza K. z Bratislavy, ktorý je v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe, mal tromi strelami spôsobiť smrteľné zranenie spomínanému 75-ročnému mužovi.

Vyšetrovateľ spracoval v januári podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie. "V prípade preukázania viny hrozí obvinenému za úmyselné usmrtenie chránenej osoby (osoba vyššieho veku) trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie," informovala vtedy hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Obžalovaný mal podľa doterajšieho vyšetrovania vo štvrtok 25.1. v čase medzi 19.00 a 20.20 h na schodisku vedúcom do suterénu bytového domu spôsobiť 75-ročnému mužovi tri strelné zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Na stredajšie hlavné pojednávanie upozornila TV Markíza. Proces, na ktorý sú v stredu predvolaní viacerí znalci aj manželka obete, sa s najväčšou pravdepodobnosťou odročí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.