Polícia odohnala demonštrantov spred maďarského parlamentu

Na archívnej snímke budova parlamentu na Kossuthovom námestí v Budapešti. Foto: TASR/AP

Budapešť 17. septembra (TASR) – Maďarska polícia vyprázdnila v pondelok nadránom priestory pred parlamentom na budapeštianskom Kossuthovom námestí, kde sa zhromaždilo niekoľko stoviek protivládnych demonštrantov. Podľa internetovej stránky police.hu museli z námestia odviesť s použitím sily 27 protestujúcich.

Voči týmto ľuďom začala polícia priestupkové konanie. Nikto nebol pri zásahu zranený. Jedna žena sa správala pomätene.

Polícia približne o 03.00 h vyzvala demonštrujúcich, aby námestie z dôvodu "príchodu chránenej osoby" opustili. Účastníkom legálneho protestného zhromaždenia policajti povedali, aby svoje právo na zhromaždenie uplatnili mimo priestorov, ktoré spadajú pod opatrenia na ochranu inštitúcií a osôb. Do 05.00 h bolo námestie vyprázdnené.

Protestujúci prišli na Kossuthovo námestie v nedeľu po protestnom zhromaždení z budínskeho Námestia Józefa Bema, kde zhruba 3000 priaznivcov ľavicových opozičných strán reagovalo na kritickú správu o stave demokracie v Maďarsku, ktorú minulú stredu schválili poslanci Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.