NEŠŤASTIE V HOLANDSKU: Vlak usmrtil štyri deti v nákladnom bicykli

Záchranári na mieste tragickej zrážky vlaku s nákladným bicyklom na železničnom precestí v holandskom meste Oss 20. septembra 2018. Pri nehode zahynuli štyri deti, vážne sa zranila žena a ďalšie dieťa. Žena viezla deti na elektrickom nákladnom bicykli do školy a škôlky. Príčiny tragédie polícia vyšetruje. Foto: TASR/AP

Haag 20. septembra (TASR) - Štyri deti prišli o život pri zrážke vlaku s nákladným bicyklom, ku ktorej došlo vo štvrtok ráno na východe Holandska. Ďalší dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia, informovala agentúra AP.

Takzvané nákladné bicykle s obľubou používajú rodičia v Holandsku na prepravu detí.

Príčiny tragickej nehody, ku ktorej došlo na chránenom železničnom priecestí v meste Oss, ležiacom neďaleko hraníc s Nemeckom, neboli bezprostredne známe. Podľa miestnej polície ide o "veľmi vážny incident".

Vážne zranenia utrpeli jedno dieťa a jedna žena, ktorá na elektrickom nákladnom bicykli viezla deti do školy, respektíve škôlky. Na mieste zasahovali aj záchranárske vrtuľníky.

V dôsledku kolízie uzavreli železničnú trať medzi mestami Nijmegen a Den Bosch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.