FOTO: TRAGÉDIA V LEOPOLDOVE: Nedal prednosť v jazde, stálo ho to život

Na snímke nákladný automobil, ktorému pri vchádzaní na hlavnú cestu nedal prednosť 66-ročný vodič osobného auta. Ten nerešpektoval dopravnú značku Stoj, daj prednosť v jazde a vošiel nákladnému automobilu do dráhy. Vodič osobného automobilu pri nahode zahynul. V Leopoldove 19. septembra 2018. Foto: TASR - KR PZ Trnava

Leopoldov 20. septembra (TASR) - Život 66-ročného Hlohovčana vyhasol v stredu (19. 9.) pri Leopoldove. Muž viedol osobné auto Citroën C-Elysée po ceste tretej triedy v smere na Hlohovec. Podľa doterajších zistení pravdepodobne nerešpektoval dopravné značenie Stoj, daj prednosť v jazde a v dôsledku toho do jeho ľavej strany narazilo nákladné auto Renault Master, idúce po hlavnej ceste.

"Vodič Citroënu utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Iní ľudia sa nezranili, dychová skúška na alkohol bola u vodiča Renaultu negatívna," informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová. Polícia pre nehodu uzatvorila úsek cesty medzi Hlohovcom a Trakovicami, po zadokumentovaní a odstránení dôsledkov bola sprejazdnená o 20.30 h. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestná doprava, bolo začaté trestné stíhanie pre usmrtenie.

Na snímke vrak automobilu 66-ročného vodiča osobného auta, ktorý nerešpektoval dopravnú značku a nedal pri vchádzaní na hlavnú cestu prednosť nákladnému automobilu. Vodič pri nahode zahynul. V Leopoldove 19. septembra 2018. Foto: TASR - KR PZ Trnava

Polícia apeluje na vodičov, aby sa na jazdu riadne sústredili a sledovali a rešpektovali dopravné značenie. Značka Stoj, daj prednosť v jazde ukladá vodičovi povinnosť zastaviť vozidlo a dať prednosť v jazde, vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, odkiaľ má náležitý rozhľad.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.