V Šali sa začala výstavba cyklotrasy do Dusla

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Šaľa 20. septembra (TASR) – V Šali sa pustili do výstavby cyklotrasy, ktorá bude viesť z mestskej časti Veča do priemyselného areálu spoločnosti Duslo. Na stavbu cyklistického chodníka získalo mesto nenávratný finančný príspevok viac ako jeden milión eur.

Súčasťou cyklotrasy budú okrem iného dva mostíky a verejné osvetlenie. Momentálne prebiehajú prípravné práce pred ich osadením. "Som rád, že po niekoľkoročnej príprave spojenej s výkupom pozemkov, získavaním financií a s ďalšími prácami, sme sa konečne prepracovali k realizácii. Takže po niekoľkoročnej príprave nasleduje niekoľkomesačná výstavba," skonštatoval primátor Šale Jozef Belický.

Cyklistický chodník bude začínať v blízkosti večianskeho kostola a ukončený bude na parkovisku na bicykle pri spoločnosti Duslo. Momentálne je vidieť najväčší stavebný ruch v úseku, kde budúca cyklotrasa prechádza cez polia. "Práce by mali trvať približne tri mesiace," dodal Belický.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.