Dvaja kontrolóri Daňového úradu Nitra si vypýtali úplatok 50.000 eur

Ilustračná foto. Foto: FOTO TASR/AP

Nitra 24. septembra (TASR) - Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil z prijímania úplatku dvoch kontrolórov novozámockej pobočky Daňového úradu Nitra. Za prehliadnutie zistených nedostatkov daňového subjektu si mali vypýtať úplatok 50.000 eur, informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Dvaja kontrolóri vykonávali kontrolu v obchodnej spoločnosti v okrese Galanta. Počas kontroly zistili daňové nedostatky, za prehliadnutie ktorých si mali od podnikateľa z Veľkej Mače vypýtať úplatok. "Za nezačatie daňového správneho konania mala firma zaplatiť 50.000 eur do vrecka kontrolórov," skonštatoval Slivka.

Keďže kontrolór je verejným činiteľom, vyšetrovateľ toto korupčné konanie kvalifikoval ako zločin prijímania úplatku a zneužitie právomoci verejného činiteľa. Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Pavol P. je stíhaný väzobne, Nina Z. na slobode.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.