V Belgicku zatkli v súvislosti s korupčným škandálom ďalších päť osôb

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Brusel 12. októbra (TASR) - Polícia zatkla v noci na piatok v rámci vyšetrovania rozsiahleho korupčného škandálu v belgickom futbale ďalších päť osôb. Zadržala a obvinila troch hráčskych agentov, jedného rozhodcu a právnika.

Noc vo väzení strávili agenti Mogi Bayat, Dejan Veljkovič a Karim Mejjati, ktorí sú podozriví z finančných podvodov pri hráčskych prestupoch a ovplyvňovania zápasov v najvyššej belgickej súťaži. Ďalšími zatknutými a obvinenými sú bývalý právny zástupca Anderlechtu Laurent Denis a rozhodca Bart Vertentin.

Už vo štvrtok zatkla polícia rozhodcu Sebastiena Delferiera, ktorého neskôr prepustili na kauciu. Spoločne s Vertentinom im Belgický futbalový zväz zastavil činnosť. Na slobode je už tréner majstrovského Club Bruggy Ivan Leko. Chorvátsky kouč strávil vo väzení noc na štvrtok a musel predstúpiť pred vyšetrujúceho sudcu.

V súvislosti s korupčným škandálom, ktorý otriasa belgickým futbalom, dal federálny prokurátor pokyn na domové prehliadky v sídlach viacerých klubov najvyššej súťaže vrátane Anderlechtu Brusel, súpera Spartaka Trnava v D-skupine Európskej ligy UEFA 2018/2019. Vyšetrovanie sa týka prania špinavých peňazí a korupcie. Vyšetrovatelia už zaistili rôzne dokumenty a elektronické súbory. Okrem domových prehliadok vypočuli členov predstavenstiev klubov, agentov hráčov, rozhodcov a ďalších možných komplicov.

Niektoré prehliadky sa na žiadosť sudcu vykonali aj v 13 domácnostiach v zahraničí, vo Francúzsku, Luxembursku, na Cypre, v Čiernej Hore, Srbsku a Macedónsku. Kľúčovou postavou celej kauzy by mali byť srbský agent Dejan Veljkovič a jeho kolega Mogi Bayat. Vzhľadom na napätú situáciu odložili víkendové zápasy druhej belgickej futbalovej ligy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.