Súkromné zdravotné poisťovne hodnotia prepoisťovaciu kampaň pozitívne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 15. októbra (TASR) – Obe súkromné zdravotné poisťovne (ZP) Dôvera a Union hodnotia tohtoročnú prepoisťovaciu kampaň pozitívne. Dokopy k nim prestúpilo viac ako 128.000 poistencov. Štátna poisťovňa čaká s jej vyhodnotením na oficiálne čísla.

Do ZP Dôvera sa prepoistilo 76.390 ľudí, s čím je poisťovňa spokojná, priblížil pre TASR jej PR špecialista Matej Štepianský. Spokojní sú aj v Union ZP. "K 30. septembru sme prijali 52.308 prihlášok od poistencov iných zdravotných poisťovní," povedal pre TASR jej hovorca Matej Neumann.

Hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Viktória Vasilenková uviedla, že štátna poisťovňa si ešte počká na oficiálne výsledky. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou by mal potvrdiť prihlášky na zmenu zdravotnej poisťovne v priebehu novembra.

Zmeniť zdravotnú poisťovňu mohli Slováci do 30. septembra. Zoznamy výhod pre svojich klientov sú zverejnené na webových stránkach zdravotných poisťovní. Zmena zdravotnej poisťovne nastane k 1. januáru 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.