Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR má nových zástupcov

Na archívnej snímke Daniel Zmeko. Foto: TASR - Marko Erd

Bratislava 15. októbra (TASR) - Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko má od pondelka nových zástupcov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková. Zmeny vo vedení Generálneho štábu OS SR sa dotknú podľa nej aj vedenia ministerstva.

Zástupcami náčelníka Generálneho štábu OS SR sa stali doterajší generálny riaditeľ sekcie riadenia obrany, výstavby ozbrojených síl a obranného plánovania MO SR Josef Pokorný a zástupca veliteľa Vzdušných síl OS SR Miroslav Lorinc. Funkcia 1. zástupcu bola aktuálne neobsadená.

"Verím, že sme našli tých pravých ľudí na svojich miestach, ktorí mi pomôžu pri riadení ozbrojených síl," uviedol Zmeko.

Doterajší zástupca a náčelník štábu Miroslav Kocian odchádza do diplomatických služieb. Novým generálnym riaditeľom sekcie riadenia obrany, výstavby ozbrojených síl a obranného plánovania MO SR sa stal Slavomír Staviarsky. Jeho doterajšiu funkciu náčelníka štábu strategického plánovania prevzal Peter Babiar. Novým zástupcom veliteľa Vzdušných síl Ozbrojených síl SR je Róbert Kleštinec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.