Požiar v Gaderskej doline sa hasičom podarilo lokalizovať

Požiar v Gaderskej doline, archívna snímka. Foto: TASR/HaZZ

Blatnica 22. októbra (TASR) – Požiar hrabanky lístia a koreňového systému v lese v Gaderskej doline v katastri obce Blatnica, ktorý zasiahol plochu približne piatich hektárov, sa v pondelok o 10. h podarilo lokalizovať. TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasiči pokračujú v hasiacich prácach v doline už štvrtý deň. „Momentálne je na mieste takmer 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorí ešte počas včerajšieho dňa (21.10.) vytvorili diaľkovú dopravu vody s jazierkovým systémom hasenia s celkovou dĺžkou viac ako dva kilometre, s prevýšením 380 metrov," uviedla Farkasová.

Na mieste sú hasiči z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina Západ, Stred a Východ, príslušníci z Hasičskej stanice v Martine, zo Záchrannej brigády v Žiline, ako aj dobrovoľní hasiči z obcí Blatnica, Martin – Priekopa, Mošovce a Ďanová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.