Zisk Iberdroly za deväť mesiacov klesol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Madrid 24. októbra (TASR) - Španielsky energetický koncern Iberdrola v stredu oznámil, že jeho zisk za deväť mesiacov do konca septembra 2018 klesol o 13,5 %. Dôvodom boli vlaňajšie mimoriadne položky spojené s fúziou s firmou Siemens-Gamesa a reorganizáciou v Brazílii.

Čistý zisk Iberdroly v období január - september 2018 klesol na 2,09 miliardy eur z 2,42 miliardy eur v rovnakom období minulého roka.

V tomto výsledku je zahrnutá vlaňajšia mimoriadna položka vo výške 759,3 milióna eur po zlúčení španielskej dcéry Gamesa s divíziou veterných turbín spoločnosti Siemens. A tiež prebytok 520 miliónov eur v dôsledku reorganizácie v Brazílii, keďže počiatočný 39 % podiel Iberdroly v spoločnosti Neoenergia musel byť kótovaný na burze podľa trhovej hodnoty.

Po očistení od jednorazových položiek sa zisk spoločnosti oproti vlaňajšku zvýšil o 38 % na 2,05 miliardy eur.

Tržby za 9 mesiacov vzrástli na 26,28 miliardy eur z 21,96 miliardy eur pred rokom. A zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) stúpol na 3,84 miliardy eur z 3 miliárd eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.