Tržby aj zisk LafargeHolcim v 3. kvartáli vzrástli

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zürich 26. októbra (TASR) - Cementársky gigant LafargeHolcim, ktorý vznikol zlúčením švajčiarskeho koncernu Holcim a jeho francúzskeho rivala Lafarge, zvýšil v piatok svoj odhad tržieb za celý rok 2018, keďže v 3. kvartáli dosiahol lepšie ako očakávané výsledky.

Zisk LafargeHolcim pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) sa za tri mesiace do konca septembra 2018 zvýšil o 5,2 % na 1,87 miliardy švajčiarskych frankov (1,64 miliardy eur) z 1,77 miliardy CHF pred rokom. Analytici pritom koncernu predpovedali EBITDA 1,78 miliardy CHF.

Tržby najväčšieho výrobcu cementu na svete v 3. kvartáli stúpli o 2,6 % na 7,36 miliardy CHF a tiež mierne prekonali odhady.

LafargeHolcim teraz predpovedá, že za celý rok 2018 sa jeho zisk EBITDA zvýši od 3 % do 5 %, zatiaľ čo tempo rastu tržieb by sa malo pohybovať v pásme 4 % až 6 %, namiesto 3 - 5 %.

Spoločnosť tiež očakáva, že rast predaja bude pokračovať aj v 4. štvrťroku, vďaka pokračujúcemu dopytu v Severnej Amerike a silným trhom v Európe.

(1 EUR = 1,1407 CHF)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.