Možný Merkelovej nástupca o migrácii: Je to slon v obývačke

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 1. novembra (TASR) - Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn tvrdí, že CDU - hlavná stredopravicová strana v Nemecku - musí dať jasnejšie najavo, o čo jej vlastne ide. Tridsaťosemročný politik, ktorý sa snaží zaujať v CDU predsednícky post po Angele Merkelovej (65), zdôrazňuje najmä potrebu obmedziť neregulovanú migráciu, píše agentúra AP.

Spahn je jedným z troch kandidátov, čo by mohli vo funkcii lídra kresťanských demokratov nahradiť Merkelovú. On a Friedrich Merz - ktorý už svojho času bol Merkelovej súperom v boji o predsedu strany - zastávajú konzervatívnejšie názory než spolková kancelárka.

Generálna tajomníčka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová je zase považovaná za Merkelovej spojenca v jej centristickom kurze.

Angela Merkelová plánuje odstúpiť z funkcie predsedníčky CDU v decembri; spolkovou kancelárkou však zostane až do konca svojho funkčného obdobia v roku 2021.

Spahn sa už dlhší čas vyjadruje kriticky ohľadne migrácie, ktorú v aktuálnom štvrtkovom vydaní denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung označil za "slona v obývačke". Toto slovné spojenie - pôvodom z angličtiny, ale používané aj v nemčine - vyjadruje neoddiskutovateľný fakt, o ktorom všetci veľmi dobre vedia, avšak nikto si netrúfa o ňom hovoriť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.