Na univerzitách v Trnave si pripomenú Týždeň vedy a techniky

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Trnava 2. novembra (TASR) – Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda (FMK UCM) a Trnavská univerzita v Trnave si pripomenú Týždeň vedy a techniky podujatiami, ktoré sa uskutočnia na pôde univerzít.

Tohtoročný Týždeň vedy a techniky na FMK UCM počas štyroch dní privíta 32 hostí a zorganizuje viac ako 20 prednášok, dve diskusie a tri praktické workshopy. Prvý deň bude patriť marketingu, druhý a tretí deň bude venovaný digitálnym hrám a posledný deň príde na rad žurnalistika.

"Snažili sme sa na každý deň vybrať a osloviť spíkrov, ktorí majú študentom čo odovzdať a sú odborníkmi v oblasti, v ktorej pracujú. Veríme, že tohtoročný, zvučnými menami nabitý program sa bude študentom páčiť. Je si naozaj z čoho vyberať," uviedla koordinátorka Týždňa vedy a techniky na FMK UCM v Trnave Vladimíra Jurišová.

Týždeň vedy a techniky odštartuje na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave v pondelok 5. novembra o 9.00 h vedecko-odbornou konferenciou Ochrana života. Už 17. ročník konferencie bude venovaný téme "Nová charta zdravotníckych pracovníkov - výzva pre ochranu života".

"Nová charta zdravotníckych pracovníkov zdôrazňuje a zohľadňuje nárast osôb zapojených do starostlivosti o človeka. Okrem lekárov, sestier a ošetrovateľov sú to tiež biológovia, farmaceuti, terénni pracovníci, zákonodarcovia a mnohí ďalší. Nová charta je členená na tri časti - plodiť, žiť a zomierať. V duchu týchto častí sa budú niesť aj konkrétne prednášky lekárov, sociálnych pracovníkov, vysokoškolských pedagógov a teológov," informovala organizátorka Kristína Grendová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.