Zlaté Moravce plánujú nakúpiť novú zametaciu a polievaciu techniku

Ilustračné foto Foto: TASR

Zlaté Moravce 3. novembra (TASR) – Mesto Zlaté Moravce plánuje nakúpiť nové čistiace zariadenia pozemných komunikácií. Mestskí poslanci schválili návrh na predloženie žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu na projekt Zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v meste Zlaté Moravce, vďaka ktorému chce mesto zakúpiť zametaciu a polievaciu techniku. Celkové oprávnené výdavky projektu sú vyčíslené na 211.000 eur, podiel mesta predstavuje päť percent.

Samospráva chce projektom investične podporiť aktivity smerujúce k zlepšeniu kvality ovzdušia, a to znížením znečisťujúcich látok a látok poškodzujúcich ozónovú vrstvu Zeme. "Zlepšenie kvality ovzdušia chce mesto Zlaté Moravce zabezpečiť prostredníctvom aktivít a opatrení súvisiacich s údržbou mestských plôch a komunikácií, najmä zametaním a polievaním ciest, chodníkov, verejných priestranstiev v správe obce. Technické riešenie predstavuje zaobstaranie takej technológie, ktorá umožní napĺňanie týchto aktivít," informovalo vedenie mesta.

Nákupom novej techniky by sa mala zvýšiť kvalita a efektivita čistenia mestských komunikácií, parkovísk a dopravných plôch, parkov a chodníkov. Mesto očakáva aj zníženie emisií zo zimných posypov a elimináciu resuspenzie tuhých častíc z povrchu ciest a suspenzie tuhých častíc z dopravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.