Nový majiteľ Flickru od februára povolí iba 1000 voľných fotografií

Ilustračná snímka Foto: TASR

Londýn 2. novembra (TASR) - Webová stránka Flickr, ktorá sa špecializuje na zdieľanie fotografického materiálu, oznámila, že zo svojich serverov zmaže milióny fotografií. Opatrenie súvisí s prechodom stránky do rúk nového majiteľa. Flickr kúpila v tomto roku firma SmugMug od mediálnej spoločnosti Yahoo.

Nový majiteľ hodlá uprednostniť platiacich užívateľov pred ziskami z reklamy, informoval v piatok denník The Guardian. Bezplatní užívatelia budú limitovaní na uskladňovanie 1000 fotografií. Akékoľvek prekročenie tohto počtu bude od februára 2019 odstránené. Limit je prudkým znížením užívateľskej kapacity jedného terabytu údajov pre jedného užívateľa. Toto rozmedzie, zavedené spoločnosťou Yahoo v roku 2013, predstavovalo približne 500.000 fotografií.

SmugMug tvrdí, že iba tri percentá voľných užívateľov má na Flickri aktuálne viac než 1000 fotografií. Spoločnosť argumentuje aj tým, že mnohí z nich žiadnym spôsobom neparticipujú na budovaní hodnotnej komunity.

"Voľný terabyt zväčša lákal členov, ktorí mali záujem o toto voľné úložisko, a nie o interakciu s ďalšími milovníkmi fotografie," vyhlásil viceprezident Flickru Andrew Stadlen. Voľný limit bol atraktívny pre tých, ktorí stránku využívali na skladovanie fotografií prezentovaných najmä blogermi a spravodajcami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.