Florbalová extraliga mužov má po 9. kole nového lídra

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

Bratislava 5. novembra (TASR) - Florbalová extraliga mužov má po 9. kole nového lídra. V šlágri kola totiž obhajca titulu Tsunami Záhorská Bystrica prehral na pôde TJ A-FbO Nižná 7:11 a prepustil prvú priečku mužstvu z Oravy.

Nižná sa v Tvrdošíne pustila do majstra bez rešpektu a už po úvodnej tretine viedla 4:1. Tento náskok bol pre zvyšný priebeh rozhodujúci, hostia sa už nedokázali na rozbehnutých domácich gólovo dotiahnuť. "Bol to skvelý zápas z oboch strán. Tempo bolo priam vražedné. Jediné, čo ma mrzí, sú nevyužité šance. Chceli sme často zakončovať do prázdnej brány, čo sa v nevyhovujúcej hale v Tvrdošíne takmer nedá. Chcem pochváliť súpera za férovosť, našich chalanov za bojovnosť a divákov za skvelú atmosféru," povedal pre szfb.sk kapitán Nižnej Tomáš Reguly. Ten mal "prsty" v siedmich góloch, z toho päť strelil sám. Tsunami spadlo až na tretiu priečku tabuľky, keďže sa pred neho dostal aj FaBK ATU Košice. "Súboj sme prehrali po našich individuálnych chybách, ktoré súper potrestal gólmi. Dostali sme zbytočne viac ako polovicu gólov. Prvá tretina bola z našej strany slabšia, možno sa pod to podpísala dlhšia cesta a možno aj neskorší obed. Čo ma však teší je skutočnosť, že chalani bojovali až do konca a tiež fakt, že sme neinkasovali góly z trestných strieľaní," zhodnotil duel tréner Tsunami Ján Purc.

Hráči FaBK ATU Košice poskočili na druhé miesto po tom, čo si doma poradili so žilinskými "kobylkami" 7:3. Uspel aj druhý košický klub, FK Florko zvíťazil v Trenčíne nad miestnym FBK AS 5:3. "Tento duel by som zhodnotil pozitívne. Od začiatku sme mali veľmi dobre rozbehnutý zápas a dovolím si tvrdiť, že prvá polovica súboja patrila nám. Po hrubých chybách v obrane sme dostali dva góly, ktoré vrátili Trenčín do hry. V záverečnej tretine sme zabojovali jeden za druhého a dotiahli sme to do víťazného konca. V zápase nás opäť podržal úžasne chytajúci Adam Kohút," uviedol hráč košického Florka Tomáš Marčák.

Na prvé body stále čakal Hurikán Bratislava, ktorý schytal debakel 1:10 od 1. FBC Florbal Trenčín a utrpel už deviatu prehru v rade. Najvyrovnanejší priebeh mal duel v Prešove, kde domáci Mikuláš podľahol bratislavským Snipers 4:5 až po predĺžení. ŠK Lido Prírodovedec zdolal Spišskú Novú Ves 5:3 a naďalej sa drží na štvrtej pozícii.

Extraliga mužov - 9. kolo:

FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica 11:7 (4:1, 3:2, 4:4)

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)

FBC Mikuláš Prešov – TJ A – Fat Pipe Snipers Bratislava 4:5 pp (2:2, 1:0, 1:2 - 0:1)

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

ŠK Lido Prírodovedec – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)