VIDEO: TAKÉTO BUDÚ TOALETY: Miliardár Gates hovoril o ich budúcnosti

Americký miliardár a filantrop Bill Gates hovorí na fóre o budúcnosti toaliet Reinvented Toilet Expo 6. novembra 2018 v Pekingu. Viac ako 20 firiem a akademických inštitúcií vystavuje nové technológie od kompostovacích toaliet až po úpravovne fekálií na vlastný pohon. Foto: TASR/AP

Peking 6. novembra (TASR) - Americký miliardár a filantrop Bill Gates otvoril v utorok v čínskom Pekingu fórum o budúcnosti toaliet Reinvented Toilet Expo. Na pódiu mal v tej chvíli so sebou nádobu s ľudskými výkalmi, poznamenala agentúra AP.

Bývalý šéf počítačového gigantu Microsoft uviedol, že technológie vystavované na tomto trojdňovom fóre predstavujú najväčší pokrok, čo sa týka hygienických zariadení, za takmer 200 rokov.

Viac ako 20 firiem a akademických inštitúcií vystavuje nové technológie od kompostovacích toaliet až po úpravovne fekálií na vlastný pohon.

Americký miliardár a filantrop Bill Gates otvoril v utorok v čínskom Pekingu fórum o budúcnosti toaliet Reinvented Toilet Expo. Foto: TASR/AP

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov minula od roku 2011 na podporu výskumu a vývoja technológií bezpečných hygienických zariadení viac ako 200 miliónov dolárov (175 mil. eur).

Na snímke návštevníci počas výstavy o budúcnosti toaliet Reinvented Toilet Expo 6. novembra 2018 v Pekingu. Viac ako 20 firiem a akademických inštitúcií vystavuje nové technológie od kompostovacích toaliet až po úpravovne fekálií na vlastný pohon. Foto: TASR/AP

Detský fond OSN (UNICEF) odhaduje, že 480.000 detí vo veku do piatich rokov zomiera každý rok na hnačku, ktorú často spôsobuje fekáliami kontaminované jedlo alebo pitná voda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.