P. Pellegrini v novembri oficiálne navštívi Azerbajdžan

Na archívnej snímke Peter Pellegrini. Foto: TASR Adriána Hudecová

Bratislava 6. novembra (TASR) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v dňoch 12. - 14. novembra absolvuje svoju prvú oficiálnu návštevu Azerbajdžanu. Na svojom utorkovom zasadnutí o tom rozhodla vláda. Výsledkom návštevy má byť podľa nej impulz pre rozvoj slovensko-azerbajdžanských vzťahov a ďalšej spolupráce vo vybraných sektoroch.

Návšteva má podľa rezortu diplomacie, ktorý vláde návrh na cestu predložil, osobitný politický aj obchodno-ekonomický význam a je v súlade s medzinárodnými prioritami SR. Okrem vzájomných vzťahov budú partneri rokovať o medzinárodných témach. "Vzhľadom na nadchádzajúce predsedníctvo SR v OBSE bude pozornosť venovaná aj regionálnej situácii na južnom Kaukaze," informuje rezort diplomacie.

Premiér oficiálne navštívi aj Kazachstan

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v dňoch 15. - 16. novembra navštívi Kazachstan, súčasťou jeho delegácie bude aj podnikateľská misia. Na svojom utorkovom zasadnutí o tom rozhodla vláda. Okrem rozvoja obchodných vzťahov má návšteva potvrdiť záujem SR o rozvoj vzťahov s krajinami Strednej Ázie.

"Návšteva si kladie za cieľ dohodnúť na vládnej úrovni inštrumenty pre stimulovanie vzájomnej obchodnej výmeny, ako aj iniciovať diskusiu o perspektíve exportu fosílnych palív z Kazašskej republiky na energetický trh členských krajín EÚ," informuje rezort diplomacie, ktorý vláde návrh na cestu predložil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.