Abiturienti jazykovej školy v Trnave pred stretávkou išli voliť

Komunálne voľby 2018. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Trnava 10. novembra (TASR) – Abiturienti 9.B triedy bývalej jazykovej školy na Halenárskej ulici v Trnave z roku 1974 si dali v sobotu dopoludnia triedny zraz po 45 rokoch. Stretli sa vôbec prvýkrát od ukončenia povinnej školskej dochádzky. Keď dorazili na miesto stretnutia, konštatovali, že väčšina z nich neopomenula voľby a už mala volebný akt za sebou.

"Tí, ktorí bývajú mimo Trnavy, v obciach oznámili, že prídu neskôr. Práve kvôli tomu, že chcú ísť voliť," povedal pre TASR jeden zo spolužiakov Peter. Dodal, že je zaujímavé, že hoci ich život zavial do rôznych kútov a niektorí sa nevideli dlhé roky, pri debate o tom, aké majú kritériá pri výbere kandidátov na primátora či poslancov, sa celkovo zhodli. "Blížime sa k šesťdesiatke. Konštatovali sme svorne, že občianska povinnosť, ktorú nám ešte ako mladým vštepovali, je v nás hlboko vrytá. Pocit zodpovednosti voči veciam verejným v nás pretrváva," dodal Peter.

Bývalých spolužiakov sa v jednom z trnavských reštauračných zariadení zišlo okolo dvadsať. Jazyková škola na Halenárskej ulici, ktorá v tejto forme už neexistuje, bola v čase socializmu experimentálnou. Na rozdiel od ostatných škôl sa deti učili povinný ruský jazyk už od tretej triedy, angličtinu od piatej triedy a neskôr mal pribudnúť tretí svetový jazyk. To sa pre normalizáciu už neuskutočnilo. Absolventi tejto školy zväčša pokračovali v štúdiu na gymnáziu, kde sa ako jazykovo pokročilí stretli v jednej triede žiaci z celého ročníka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.