V Moškovci volia obyvatelia v sieni slávy dobrovoľných hasičov

Komunálne voľby. Foto: TASR František Iván

Moškovec 10. novembra (TASR) - V Moškovci v okrese Turčianske Teplice obyvatelia volia v sobotných voľbách do orgánov samosprávy obcí v sieni slávy miestneho dobrovoľného hasičského zboru (DHZ). Svoj hlas kandidátom tak odovzdávajú za plentou obkolesení približne 200 pohármi a oceneniami zo súťaží v hasičskom športe.

Ocenenia získali dievčatá a chlapci z DHZ na viacerých súťažiach, chlapci sa aktívne venovali hasičskému športu približne 20 rokov, dievčatá desať. "My sme súťažili v Slovensko-moravskej hasičskej lige, ale poháre sú aj z okolitých obcí," priblížila dobrovoľná hasička Katarína Kuzmányová, ktorá je i členkou tamojšej volebnej komisie.

Dievčatá z DHZ sa už na Slovensko-moravskej hasičskej lige podľa nej nezúčastňujú, predtým súťažili i v Severoslovenskej hasičskej lige. Dobrovoľné hasičky, ako ďalej podotkla, si cenia všetky poháre. "Možno viac Slovenský superpohár, sú to neoficiálne majstrovstvá Slovenska, kde boli len tí najlepší z hasičských líg z celého Slovenska. A týchto líg je na Slovensku, myslím, 20," poznamenala.

V Moškovci, podobne ako v blízkom Slovenskom Pravne, v sobotu odovzdávajú svoj hlas voliči len obecným poslancom. Na starostu obce sa totiž nenašiel žiaden kandidát. Moškovec by tak mala až do doplňujúcich volieb viesť súčasná starostka, a to v prípade, ak sa nájde na jej miesto kandidát. "Ľudí je tu málo a záujem o to nie je, lebo to asi nie je veľmi dobre finančne ohodnotené. Záujem stať sa obecným poslancom medzi ľuďmi však bol," povedala predsedníčka miestnej volebnej komisie Alena Boďová. V Moškovci podľa nej vždy majú veľmi dobrú volebnú účasť, pričom obyvatelia chodia voliť priebežne počas dňa.

V obci v regióne Turca môže svoj hlas odovzdať celkom 58 oprávnených voličov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.