Svetový výrobca liehovín Diageo predá takmer 20 značiek firme Sazerac

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Londýn 12. novembra (TASR) - Britský producent liehovín Diageo predá takmer dve desiatky svojich značiek americkej spoločnosti Sazerac. Predaj sa týka vedľajších produktov, pričom britská firma sa chce do budúcnosti viac zamerať na prémiové nápoje.

Diageo, najväčší producent alkoholických nápojov na svete, ktorého najznámejšími výrobkami sú vodka Smirnoff či škótska whisky Johnnie Walker, v pondelok uviedol, že spoločnosti Sazerac predá celkovo 19 svojich značiek približne za 550 miliónov USD (484,75 milióna eur). Medzi predávané značky patrí napríklad kanadská whisky Seagram's VO, Seagram's Five Star, škoricový schnapps Goldschlager, vodka Popov či rum Myer's.

Britské médiá už pred niekoľkými mesiacmi informovali, že Diageo rokuje o predaji niektorých značiek za 500 miliónov, prípadne až 1 miliardu USD. Predaj sa mal týkať značiek, ktoré sú vo väčšej miere zamerané na americký trh.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.