Vodafone vykázal v 1. polroku 2018/19 prevádzkovú stratu

Vodafone, ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 13. novembra (TASR) - Britský mobilný operátor Vodafone vykázal v 1. polroku obchodného roka 2018/19 prevádzkovú stratu. Stanovil si preto nové ciele v oblasti úspor na nákladoch a zmrazil internú dividendu, keďže sa snaží znížiť svoj dlh.

Vodafone v utorok oznámil, že za šesť mesiacov do konca septembra 2018 zaznamenal prevádzkovú stratu vo výške 2,07 miliardy eur, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka dosiahol zisk 2,01 miliardy eur. Dôvodom bola najmä strata z predaja spoločnosti Vodafone India, uviedlo vedenie firmy.

Takzvaný organický upravený zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA), čo je pre analytikov preferovaný ukazovateľ, v sledovanom období vzrástol o 2,9 % na 7,08 miliardy eur. Vodafone zúžil svoj odhad pre rast EBITDA za celý rok, ktorý sa končí 31. marca na 3 %, z predchádzajúcich 1 % až 5 %.

Tržby za prvý polrok klesli o 5,5 % na 21,80 miliardy eur. Organické tržby, ktoré pozorne sledujú analytici, keďže sa do nich nezapočítavajú kurzové vplyvy a vplyvy akvizícií a odpredajov, pritom vzrástli o 0,8 %.

Vedenie spoločnosti dospelo k záveru, že ponechá internú dividendu na úrovni 4,84 centu na akciu za súčasný obchodný rok a má v úmysle zachovať celoročnú dividendu vo výške 15,07 centu/akcia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.