Izraelskí vojaci zadržali Palestínčana, ktorý na nich hádzal granáty

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 14. novembra (TASR) - Príslušníci izraelskej armády strieľali v stredu na Palestínčana, ktorý sa priblížil k pohraničnému plotu medzi pásmom Gazy a Izraelom a hádzal na izraelskú stranu granáty. Muža následne zadržali, informovala agentúra AP.

Izraelskí vojaci si Palestínčana všimli v momente, keď sa s nožom a kliešťami na drôt v ruke približoval k pohraničnému plotu. Granáty, ktoré na izraelské územie hodil, nevybuchli. Vojaci následne na muža vystrelili a zadržali ho. Či pri zásahu došlo k zraneniam, izraelská armáda neuviedla.

Stredajší incident bol prvým po tom, čo Hamas a ďalšie militantné skupiny v pásme Gaze akceptovali Egyptom sprostredkované prímerie, ktoré ukončilo dvojdňové intenzívne raketové útoky na Izrael a izraelské nálety na túto oblasť.

Podľa izraelskej armády palestínski militanti vypálili v priebehu 24 hodín na Izrael 460 rakiet a mínometných granátov, zatiaľ čo Izrael podnikol nálety na 160 cieľov v pásme Gazy. Pri izraelských útokoch zahynulo v pásme Gazy sedem Palestínčanov vrátane piatich militantov. Na izraelskej strane si raketový útok vyžiadal jednu obeť. Traja ďalší ľudia utrpeli ťažké zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.