Rezort slovenskej diplomacie víta schválenie návrhu dohody o brexite

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 15. novembra (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) privítalo schválenie návrhu dohody o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ britskou vládou. TASR o tom informoval vo štvrtok tlačový odbor MZVaEZ.

"Je to najlepší možný scenár pre obe strany, ich občanov a podnikateľský sektor s obchodnými väzbami na britských ekonomických operátorov," komentoval slovenský rezort diplomacie predbežnú dohodu.

Dosiahnutá dohoda je podľa ministerstva dôkazom pragmatického prístupu a potvrdením vzájomnej dôvery a rešpektu oboch rokovacích tímov.

MZVaEZ však zdôraznilo, že celý proces sa zďaleka nekončí, keďže návrh dohody ešte musia schváliť európsky aj britský parlament. Vyjadrilo pritom nádej, že oba parlamenty dohodu schválila, čo by umožnilo predísť neriadenému odchodu Spojeného kráľovstva z EÚ.

Osobitným záujmom Slovenskej republiky v rámci rokovaní o brexite bolo ochrániť práva občanov SR žijúcich v Spojenom kráľovstve, ktoré zostanú zachované aj po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ 29. marca 2019, uvádza sa vo vyhlásení MZVaEZ.

Rezort diplomacie SR tiež vyjadril nádej, že sa podarí dosiahnuť aj konsenzus v otázke rámca budúcich vzťahov medzi EÚ a Britániou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.