Holding EP Industries očakáva zmenu akcionárskej štruktúry

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 20. novembra (TASR) - Holdingová spoločnosť EP Industries (EPI) združujúca firmy podnikajúce v segmentoch energetického strojárstva, odpadového hospodárstva, dopravnej infraštruktúry a automobilového priemyslu potvrdzuje už zverejnené mediálne informácie o pripravovanej zmene svojej akcionárskej štruktúry. Informoval o tom Daniel Častvaj, riaditeľ odboru marketingu a komunikácie spoločnosti Energetický a průmyslový holding, a.s., (EPH).

Upozornil, že súčasne príde k zmene tzv. Corporate governance spoločnosti, keď najväčší vplyv na riadenie bude vykonávať práve entita vlastnená manažérmi EPI a EPH, ktorá bude mať väčšinové zastúpenie v predstavenstve, naopak EPI Holding bude v pasívnejšej pozícii.

"Táto zmena reflektuje skutočnosť, že som sa v posledných rokoch podieľal na riadení EP Industries len minimálne. Veľmi vítam, že kolegovia z manažmentu EPI a EPH, ktorí sa významne podieľali na budovaní spoločnosti do dnešnej podoby, využili príležitosť urobiť investíciu do EP Industries a naďalej sa budú venovať jeho riadeniu," uviedol Daniel Křetínský, predseda predstavenstva EP Industries. Táto zmena akcionárskej štruktúry podlieha schváleniu zo strany protimonopolných úradov.

EP Industries vznikla v roku 2011 vyčlenením neenergetických aktív z holdingu EPH. Do skupiny patrí napríklad výrobca autobusov SOR Libchavy, Elektrizace železnic Praha, odpadová spoločnosť AVE a ďalšie. Firmy skupiny EPI zamestnávajú viac ako 5.000 zamestnancov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.