M. Ťapák: Chochmesovci majú šancu stať sa kultovými

Na archívnej snímke Marek Ťapák. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 24. novembra (TASR) - Na obrazovky RTVS vstupuje nová rodinka Chochmesovcov. S jej členmi sa diváci Jednotky a Dvojky môžu zoznámiť počas tohtoročných Vianoc. "Prostredníctvom svojich príbehov unikátnou formou priblížia zásady etikety v rôznych životných situáciách," TASR informovala Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Chochmesovci sú trojgeneračná rodina. Tvorcovia pri tvorbe animovaných postavičiek vychádzali z tradičného sitkomového konceptu a každej z nich priradili komediálnu perspektívu. Babička je hippie, dedko konzervatívec, mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a kreatívec, dcéra Simona hipsterka a syn Teo počítačový maniak.

Podľa programového riaditeľa televíznej časti RTVS Mareka Ťapáka ide o ojedinelý vzdelávací projekt na tému, ktorá by v televíznej tvorbe nemala chýbať: "Na Slovensku bude prvou svojho druhu. Cesta animovaného humoru je určite atraktívnejšia ako teoretické moralizovanie a poučovanie. Animovaní členovia rodiny, ktorí v príbehoch zažívajú situácie vhodného i nevhodného správania, dokážu osloviť všetkých divákov a majú šancu stať sa kultovými."

V tejto chvíli sa finišuje s prvou 25-dielnou sériou animovaného seriálu, ktorý sa bude vysielať postupne na Jednotke a Dvojke do júna budúceho roka. Producentsky na nej spolupracovala spoločnosť K2 Production. Autorom grafického dizajnu je Ové Pictures. Diana Starinská Kacárová, autorka námetu, priblížila, že nápad rozprávať etiketu cez mikropríbehy rodiny Chochmesovcov vznikol hneď na začiatku: "Vedeli sme, že na interakcie budeme potrebovať viaceré generácie postavičiek a že rodina je najlepšia platforma, na ktorej sa dá rozohrať komédia. Páčil sa nám 'chór' starých rodičov, ktorí do deja vstupujú cez obraz v obývačke a morózne či ironizujúco komentujú. Je podstatné, aby naše postavičky neboli suchopárni moralisti, ale roztomilí excentrici."

Chochmesovci sú vzdelávací formát s novým typom animácie, ktorý poukazuje na dôležitosť znalosti a aplikovania pravidiel spoločenského správania v každodennom živote, ako napríklad pracovný pohovor, biznis etiketa, pánsky a dámsky šatník, tykanie a vykanie, podanie ruky, zoznamovanie, slávnostné stolovanie, etiketa v reštaurácii, na rande, plese, svadbe, návšteve.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.