Začína sa hlasovanie o 200-tisícovú podporu pre 32 komunitných nápadov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 26. novembra (TASR) – Ľudia, ktorým nie je ľahostajné verejné dianie vo svojom okolí, môžu od pondelka prideliť hlas niektorému z ôsmich komunitných projektov v každom z ôsmich krajov Slovenska. Rozhodnú tak o tom, medzi ktoré verejnoprospešné aktivity rozdelí Nadácia VÚB 200.000 eur. Zo štvrtého ročníka programu Komunitné granty vzíde podľa preferencií verejnosti na celom Slovensku 32 víťazných nápadov, ktoré môžu priniesť do regionálneho života ešte výraznejšie zmeny.

V každom kraji získa komunitný projekt s najvyšším počtom hlasov podporu vo výške až do 10.000 eur a tri ďalšie úspešné projekty dostanú granty do 5000 eur. Verejné hlasovanie na stránke www.komunitnegranty.sk trvá do 9. decembra.

O hlasy verejnosti sa uchádza spolu 64 projektov, ktoré odporučila spomedzi prijatých 386 žiadostí o grantový príspevok nezávislá hodnotiaca komisia. Tú tvorili počas 4. ročníka programu Komunitné granty s podtitulom "200.000 eur pre komunity, kde to žije" odborníci s praktickými skúsenosťami z oblasti komunitného života.

"Som presvedčený, že sa tímu odborníkov v rámci hodnotenia podarilo posunúť do hlasovania opäť tie objektívne najužitočnejšie projekty. Rozhodnutie, kam poputuje historicky najvyššia suma z nášho grantového programu, je už teraz v rukách všetkých ľudí, ktorí sú ochotní sa za dobré zmeny osobne postaviť," uviedol predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch s tým, že najaktívnejšími predkladateľmi boli obyvatelia Žilinského kraja. Tí zaslali spolu 63 vypracovaných projektov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.