Hovorca maďarskej vlády reagoval na SR a odmietnutie paktu OSN

Na archívnej snímke hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács. Foto: TASR - Ladislav Vallach

Budapešť 30. novembra (TASR) - Na vznik stredoeurópskej identity upozornil v piatok v Budapešti hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács v súvislosti so štvrtkovým odmietnutím paktu OSN o migrácii parlamentom Slovenskej republiky.

Podľa agentúry MTI Kovács povedal, že v strednej Európe vždy boli spoločenské, hospodárske a inštitucionálne hľadiská, ktoré sa líšili od západoeurópskych.

Ako dodal, najlepším príkladom toho je spolupráca Vyšehradskej štvorky. "Tento región disponuje dedičstvom - akým je aj 50 rokov komunizmu -, vďaka čomu krajiny strednej Európy vidia veci inak," zdôraznil hovorca.

K nájdeniu spoločného tónu podľa jeho slov veľmi pomohla migračná kríza v roku 2015, avšak čoraz viac spoločenských, hospodárskych a inštitucionálnych záležitostí umožňuje, aby Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko vystupovali spoločne, pričom sa usilujú o to, aby ich vnímali ako rovnocenných partnerov.

"Vznik stredoeurópskej identity potvrdzujú viaceré prieskumy," uzavrel Kovács, ktorý podčiarkol, že globálny pakt OSN o migrácii by "inštitucionalizoval ilegálnu migráciu".

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.