Brazílsky Prezident Bolsonaro už nechce armádu v štáte Rio de Janeiro

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 1. decembra (TASR) - Novozvolený brazílsky prezident Jair Bolsonaro v piatok uviedol, že za jeho vlády nebude bezpečnostným silám v štáte Rio de Janeiro veliť armáda. Informovala o tom agentúra AP.

Bolsonaro na piatkovej tlačovej konferencii povedal, že nepredĺži nasadenie príslušníkov brazílskych ozbrojených síl, ktoré sa v štáte Rio de Janeiro začalo koncom februára po tom, čo tam došlo k prudkému nárastu násilia. Kontrolu nad týmto územím bude mať armáda do 31. decembra. Bolsonaro sa oficiálne ujme funkcie brazílskeho prezidenta 1. januára.

Brazílsky minister pre verejnú bezpečnosť Raul Jungmann v auguste žiadal, aby sa nasadenie príslušníkov ozbrojených síl v štáte Rio de Janeiro predĺžilo o ďalší rok, čo však velenie armády odmietlo.

Bezpečnostná situácia sa v štáte Rio de Janeiro zhoršovala už najmenej dva roky. V samotnom veľkomeste Rio de Janeiro, ktoré je hlavným mestom tohto rovnomenného brazílskeho štátu, zvádzajú mocenské boje drogové gangy a mesto sa borí s vysokou kriminalitou. O vplyv tam zápasia tiež miestne milície či ozbrojené skupiny pozostávajúce zo súčasných či bývalých policajtov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.