Rozpočet v novembri so schodkom 856 mil. eur, medziročne klesol o 13 %

Ilustračná snímka.

Bratislava 3. decembra (TASR) - Štátny rozpočet dosiahol ku koncu novembra tohto roka deficit vo výške 856 miliónov eur. Znamenalo to jeho medziročné zníženie o 126 miliónov eur alebo 12,8 %. Informovalo o tom v pondelok Ministerstvo financií (MF) SR.

Príjmy rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu vlaňajška vyššie o 1,047 miliardy eur, medziročne tak vzrástli o 8,8 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli rovnako medziročne vyššie, a to o 922 miliónov eur alebo 7,1 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 801 miliónov eur (8 %). Pozitívny vývoj bol podľa MF zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 518 miliónov eur, pri dani z príjmov právnických osôb v hodnote 188 miliónov eur, pri spotrebných daniach na úrovni 65 miliónov eur a pri dani vyberanej zrážkou vo výške 33 miliónov eur. Negatívny vývoj bol naopak pri dani z príjmov fyzických osôb, a to v objeme 1 milión eur.

"Pozitívne sa vyvíjali príjmy z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému nárastu o 256 miliónov eur," vyčíslil rezort financií. Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 35 miliónov eur alebo 3,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.