Slovenské vianočné tradície si ctia aj krajania v Spojených štátoch

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Washington 24. decembra (TASR) – Slovenské vianočné zvyky a tradície si pripomínajú aj Slováci žijúci v Spojených štátoch. Počas adventu usporiadali viaceré vianočné podujatia po celých USA, pričom aj v samotnom hlavnom meste sa ich konalo niekoľko – od vianočných trhov, cez kurz zdobenia medovníkov až po vianočnú omšu.

Slovenské veľvyslanectvo usporiadalo vo Washingtone vianočné trhy, na ktorých nechýbala kapustnica, varené víno a slovenská horúca čokoláda. Deti z českej a slovenskej školy Sokol Washington prítomným zaspievali aj slovenské vianočné piesne a koledy. Slovenka Danka napiekla medovníky, ktoré s úspechom ponúkala na viacerých ďalších európskych vianočných trhoch a podujatiach.

Krajanská organizácia Sokol Washington pripravila pre krajanov kurzy zdobenia perníkov pre deti i dospelých. Deti si vyskúšali aj výrobu papierových vianočných ozdôb, lodičiek z orechových škrupiniek či liatie olova a veštenie z neho.

Krátko pred Vianocami sa Slováci z Washingtonu a okolia zišli aj na česko-slovenskej vianočnej bohoslužbe. Spoločne si zaspievali české a slovenské koledy a v českom a slovenskom jazyku prečítali úryvky z Biblie.

Spolupracovníčka TASR Michaela H. Janotová

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.