Niektoré bratislavské nemocnice upravili návštevné hodiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 25. decembra (TASR) – Počas vianočných sviatkov sú vo viacerých bratislavských nemocniciach upravené návštevné hodiny. Nemocnice sa snažia vyjsť v ústrety pacientom a ich blízkym aj tým, že hospitalizovaní počas sviatkov zostávajú zväčša tí pacienti, ktorých zdravotný stav si to akútne vyžaduje.

V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) je podľa hovorkyne Sone Valášikovej možné počas vianočných sviatkov prísť za pacientmi kedykoľvek. Podobný stav je aj v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH). „V našej nemocnici preferujeme, aby s dieťaťom mohol byť rodič nepretržite. Napríklad na Klinike detskej hematológie a onkológie a iných klinikách sa snažíme vytvoriť pre hospitalizované deti také podmienky, aby Vianoce trávili v kruhu širšej rodiny tak, akoby ich prežili doma,“ uviedla hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická.

Závisí to však podľa nej od zdravotného stavu dieťaťa a kapacitných možností konkrétnej kliniky. „Ak je na klinike menej detí, preferujeme, aby boli v samostatných izbách a mohli byť pri nich aj rodičia. Je potom na rodinách samotných a, samozrejme, závisí to tiež od toho, ako sa dieťa cíti, či Vianoce prežívajú v kruhu rodiny na izbe alebo v herni s inými pacientmi,“ uviedla Kamenická.

V Národnom onkologickom ústave (NOÚ) sú počas vianočných sviatkov hospitalizovaní iba tí pacienti, ktorých zdravotný stav si to akútne vyžaduje. „Ide najmä o pacientov po vážnych operáciách a o pacientov s pokročilým onkologickým ochorením. Predpokladáme, že v ústave bude počas vianočných sviatkov hospitalizovaných približne 70 pacientov,“ priblížila hovorkyňa NOÚ Martina Šoltésová.

Aj v NOÚ môžu podľa hovorkyne príbuzní navštíviť svojich blízkych aj mimo štandardných návštevných hodín, a to po dohode so zdravotníckym personálom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.