Výstava Z fotoateliéru do sveta ukazuje staré pohľadnice z Kysúc

Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Čadca 26. decembra (TASR) – Kysucké mestá a obce na vyše 400 starých pohľadniciach môžu vidieť návštevníci výstavy Z fotoateliéru do sveta v Kysuckom múzeu v Čadci.

Podľa Mária Janíka z Kysuckého múzea dorazil na Kysuce trend tvorby pohľadníc s fotografiami tunajších miest a obcí na prelome 19. a 20. storočia. "Najstaršia vystavovaná pohľadnica má poštovú pečiatku s dátumom 12. august 1899 a je na nej dnešná Potočná ulica v Čadci," uviedol Janík.

Doplnil, že výstavu pripravili zamestnanci múzea. "Návštevník na nej môže vidieť, ako vyzerali jemu známe lokality v minulosti, ako sa počas rokov menili budovy a ulice, či len tak si môže vychutnať čaro starej pohľadnice s jej nádychom nostalgie. Časový záber vystavených exponátov je od augusta 1899 až do 70. rokov minulého storočia," dodal Janík.

Okrem konkrétnych lokalít sú vystavené i zábery s ľuďmi a prírodou. "Milovníci techniky si na výstave môžu obzrieť fototechniku, s ktorou starí fotografi zhotovovali svoje fotografie. Výstava je doplnená o umelecky stvárnenú maketu torza časti dnešného Námestia slobody s kostolom sv. Bartolomeja, Mestským domom a dnes už neexistujúcim Lackovým domom v Čadci, pred ktorou si môže návštevník urobiť fotografiu," uzavrel Janík.

Výstava Z fotoateliéru do sveta je v Kysuckom múzeu v Čadci sprístupnená do 31. januára 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.