Británia preskúma prenasledovanie kresťanov vo svete

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 26. decembra (TASR) - Britská vláda zadala vypracovanie nezávislej správy o prenasledovaní kresťanov vo svete s cieľom nájsť praktické opatrenia na ich podporu po výraznom náraste násilia proti vyznávačom tohto náboženstva. Oznámil to v stredu šéf britskej diplomacie Jeremy Hunt.

V uplynulom roku bolo prenasledovaniu pre svoju vieru vystavených približne 215 miliónov kresťanov na celom svete, uviedlo britské ministerstvo zahraničných vecí. Osobitne zraniteľné a často vystavené sexuálnemu násiliu sú podľa neho kresťanské ženy a deti.

Minulý rok bolo v priemere každý mesiac zabitých pre ich vieru 250 kresťanov, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

"Prenasledovanie kresťanov je tak často výrazným varovným znamením prenasledovania všetkých menšín," uviedol Hunt. "Preto som dnes požiadal biskupa z Truro, aby preskúmal, ako môže britská vláda lepšie reagovať na utrpenie prenasledovaných kresťanov vo svete."

"Môžeme a musíme urobiť viac," zdôraznil minister.

Správa, ktorá má byť predložená v apríli, zmapuje perzekúciu kresťanov na Blízkom východe, v Afrike a v Ázii, zanalyzuje britskú podporu a navrhne možnosti, ako na zistenú situáciu reagovať.

Organizácia Open Doors, zameraná na podporu prenasledovaných kresťanov, uviedla, že najnebezpečnejšími krajinami pre život kresťanov v roku 2018 boli Severná Kórea, Afganistan, Somálsko, Sudán a Pakistan.

Informácie priniesli agentúry Reuters a AFP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.