Radu riaditeľov UNB zrušili, v ostatných štátnych nemocniciach zostáva

Na snímke vchod do Univerzitnej nemocnice Bratislava Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 28. decembra (TASR) - V zdravotníckych zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR bude naďalej fungovať štatutárny orgán Rada riaditeľov. Zmena štruktúry nastala len v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB). TASR to potvrdil rezort zdravotníctva.

Zmenu zdôvodňuje jedinečnosťou konceptu v porovnaní s ostatnými nemocnicami. "Fungovanie UNB ako jednej inštitúcie má zmysel len v tom prípade, ak jednotlivé nemocnice v rámci poskytovania zdravotnej starostlivosti budú úzko spolupracovať, a to chceme dosiahnuť novým systémom riadenia. Ministerstvo zdravotníctva preto pristúpilo s cieľom zefektívnenia procesov riadenia tejto nemocnice k revidovaniu zloženia Rady riaditeľov," uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Prax v procese riadenia UNB podľa nej ukázala potrebu viac zapojiť do riadiacich procesov na úrovni celej nemocnice aj vedúcich zamestnancov jednotlivých pracovísk, ktoré sú súčasťou UNB. Preto v UNB ministerstvo začína s implementáciou nového modelu riadenia.

Štruktúra UNB sa nemení. Naďalej je zložená z piatich samostatných pracovísk. Tvoria ju Nemocnica Ružinov, Nemocnica akademika Ladislava Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica v Podunajských Biskupiciach.

Rada riaditeľov fungovala v UNB od februára 2017, jej zrušenie ministerstvo oznámilo v novembri 2018. Tvoril ju generálny, medicínsky a ekonomický riaditeľ. Tento riadiaci kolektívny orgán mal byť po zriadení dozorných orgánov v nemocniciach ďalším mechanizmom na štandardizáciu procesov v oblasti riadenia a kontroly nemocníc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.